Ticaret Haritası

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer
  4. »
  5. YENİ İŞLETMENİZİ PAZARLAMANIN 3 YOLU

YENİ İŞLETMENİZİ PAZARLAMANIN 3 YOLU

admin admin -
64 0

Yeni bir işletme kurmaya hazırlanıyorsanız, pazarlamanızı gerçekleştirmek büyük bir girişim olabilir. Bununla birlikte, işinizin büyümesi ve yaptığınız işin duyulması için bir tür pazarlama planınız olması gerekir. Zor olan şey, birçok yeni işletmenin birçok geleneksel pazarlama biçimine ayıracak çok parası olmamasıdır.

Şu anda içinde bulunduğunuz durum buysa, yeni küçük işletmenizi pazarlamanın üç ilginç yolu var.

GÖRSEL OLARAK ÇARPICI BİR ŞEY YARATIN

Bir işletmenin pazarlamasının çoğu, paylaşmaktan gurur duyacağınız ve diğer insanların bakıp tüketmek isteyeceği içerik varlıkları oluşturmakla ilgilidir. Ve bu noktaya gelmek için görsel olarak çarpıcı bir şey yaratmaya hazır olmalısınız.

Kendiniz yetenekli bir tasarımcıysanız, pazarlama amaçlı görsel olarak çarpıcı bir parça bulun. Bunu başlıca görevlerinizden biri haline getirin. Bu, logonuz, grafikleriniz veya çıkartmalarınız gibi bir şey olabilir. Hatta kendi çevrimiçi kanallarınız aracılığıyla paylaşabileceğiniz bir infografik olabilir. Tasarımcı gözünüz yoksa, bu görevi sizin için yapacak birini işe almayı düşünün. Bu kişi işiniz başlarken her türlü pazarlama uygulamasında kullanabileceğiniz görseller hazırlasın.

ANLAMLI İŞ İLİŞKİLERİ KURMAYA BAŞLAYIN

Bölgenizde yeni başlayan tek küçük işletme muhtemelen siz değilsiniz. Bunu bilerek, zamanınızın bir kısmını diğer acemi işletmelere ulaşmaya harcayın. Birlikte çalışmanın ve karşılıklı olarak faydalı bir ilişki kurmanın bir yolu olup olmadığını anlamaya çalışın.

Bu, istikrarlı işletmelerle de yapılabilir. Ancak diğer yeni başlayan girişimciler, küçük işletmelerde bir yer edinmeye çalışırlar. Bunun kendilerine de faydalı olabileceğini düşündükleri için, size zamanlarını ve dikkatlerini vermeye daha istekli olabilirler.

OPTİMİZASYONA DAHA FAZLA ODAKLANIN

Şimdi yeni bir işe mi başlıyorsunuz? Öyleyse yaptığınız tüm çevrimdışı işlere eşlik eden bir çevrimiçi varlığa da sahip olmanız gerektiğini bilirsiniz. Ancak, çevrimiçi yaptığınız işi gerçekten optimize etmelisiniz. Sonucunda doğal olarak burada düşündüğünüzden çok daha fazla pazarlama faydası elde edebilirsiniz.

Hedef kitlenize sizi çevrimiçi olarak aradıklarında istediklerini ve beklediklerini verin. SEO’nuzu geliştirin ve daha güçlü ve daha sadık bir çevrimiçi takip oluşturun.

Yeni küçük işletmenizi pazarlamanın bazı ilginç yollarını arıyorsanız, bunu yapmanıza yardımcı olması için yukarıda belirtilen ipuçlarını kullanmayı düşünün.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın