Ticaret Haritası

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Anthony Robbins Başarı Hikayesi Nasıl Milyoner Oldu?

Anthony Robbins Başarı Hikayesi Nasıl Milyoner Oldu?

admin admin -
5 0
Antony Robbins Başarı Hikayesi

Ortalama bir Amerikalı ve üniversite tahsili olmayan bir lise mezununun Amerika’da nasıl milyoner olduğunu merak ediyor musunuz? Bu kişi Antony Robbins ve bu adam yoksul bir ailede dünyaya geldi. Gençken de yoksuldu.

Antony’nin nasıl bu kadar başarılı olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Anthony Robbins’in başarı hikayesini içeriğimizden okuyun. Bildiğiniz gibi, Tony Robbins milyonlarca dolarlık bir imparatorluk inşa etti. Peki onu bu kadar başarılı kılan şey neydi? Çaresizlik, tükenmeyen hırs, öğrenmeye açık olmak. Ne derseniz deyin, ama bu adam vazgeçme kavramını bilmiyor. Başarısız olmayı bir atlama taşı olarak görüyor.

 • Anthony Robbins kimdir hayatı?
 • Anthony Robbins kaç yaşında?

Tony Robbins Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?

1990’ların başında, kendini geliştirme dünyası tüm hızıyla devam ediyordu ve sektördeki en büyük isimlerden biri Tony Robbins idi. Sayısız insanın kitaplarını, sesli programlarını ve seminerlerini kullanarak hayatlarını dönüştürmesine yardımcı olan sıradan bir insandı. Zenginliği artırmak, daha iyi bir lider olmak ya da belirli bir hedefe ulaşmak için insanları motive etme misyonunu üstlendi.

Bilgili bir girişimciye dönüşmeden önce Tony Robbins hayatının çoğunu part time ve ek işlerden kazanıyordu. İlk işi duygusal olarak rahatsız olan çocuklar için bir yatılı tedavi merkezinde hademelik yapmaktı. Yaz aylarında hareketli bir şirkette çalıştı. Robbins’in öğrendiği en güçlü şeylerden biri, bir hedefe ulaşmanın önemiydi. Ünlü bir girişimci tarafından bir seminere rastladı ve bilet için 35 dolar ödedi. Bu seminer hayatının gidişatını değiştirdi.

Seminer Jim Rohn tarafından verildi ve Tony Robbins’i tutkusunu sürdürmeye teşvik etti. Sonuç olarak, kendi seminerlerini düzenlemeye başladı ve sonunda kendi kişisel gelişim kitaplarını yazdı. Kitaplar; o yıllarda kişisel gelişim açlığı çeken ve arayış içinde olan milyonlarca Amerikalıya ulaştı.

1960 doğumlu Robbins şimdi 63 yaşında…

Tony Robbins Başarı Hakkında Ne Diyor?

Tony Robbins Başarı Hakkında Ne Diyor

Tony Robbins, milyonlarca insanın hayatını değiştiren motivasyonel bir konuşmacı, girişimci ve kişisel gelişim uzmanıdır. Ateş üstünde yürüyecek kadar güçlü motivasyon yürüyüşleri düzenler, ayrıca bu adam seminerleri ve iş etkinlikleri ile tanınıyor, ancak öğretileri kelimelerden fazla öteye gidemiyor. Tony Robbins’in motivasyon kitaplarının temelinde şunlar yatar: liderlik, koçluk ve girişimcilik. Onlar hayatınızdan en iyi şekilde yararlanmak içindir ve kitapları size ilham vermek içindir.

Başarılı olmak istiyorsanız, sizi neyin motive ettiğini iyi anlamanız gerekir. Başkaları tarafından kullanılan stratejileri incelemek iyi bir fikirdir, ancak kendi amaçlarınız için bunlarda bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Ayrıca, en yüksek performans ile düşük performans arasındaki farkları da bilmeniz gerekir. Bunu belirlemek her zaman kolay değildir, ancak Tony Robbins bunun zihin durumunuzla ilgili olduğuna inanmaktadır.

Örneğin, başarılı insanlar sıkıntıların onlara daha fazla fayda sağlayacağına inanmaktadır. Ancak başarısızlığın genellikle sürecin bir parçası olduğunun farkında olmalıdırlar.

 Tony Robbins Nasıl Milyarder Oldu?

Tony Robbins’in nasıl milyarder olduğunu merak ettiyseniz, cevap oldukça basittir. Kendisi için işleri daha iyi hale getirme dürtüsüne sahipti. Tony Robbins milyarder olmadan önce yoksullukla mücadele etti. Annesi uyuşturucu ve alkol bağımlısıydı ve ev hayatı darmadağındı. 17 yaşında para kazanmak için evden ayrıldı. Bir genç olarak hademe ve tamirci olarak çalıştı. Sonunda Jim Rohn’un seminerlerini destekleyici olarak çalıştı. Seminer hayatını değiştirdi. Ona daha sonra başkalarının hayatlarını iyileştirmesine yardımcı olmak için kullanacağı bir program verdi.

1986 yılında Sınırsız Güç kitabı yayınlandı. Ulusal çapta çok satan kitap oldu. Tony Robbins’in parası şu anda 440 milyon dolar. Bill Clinton ve Oprah dahil ünlüler, dünya liderleri ve başkanlarla çalıştı. Kariyeri boyunca milyonlarca ses kaseti sattı. Bugün kendi kendine yardım ürünleri arasında Ericksonian hipnoz ve Nöro-dilbilimsel programlama bulunmaktadır.

Tony Robbins İşine Nasıl Başladı?

Tony Robbins işine ne zaman başladı? 1960 yılında Glendora, Kaliforniya’da doğdu ve motivasyonel konuşmacı, işadamı ve en çok satan yazar oldu. Genç yaşta Robbins, topluluk önünde konuşma için doğal bir yeteneğe sahip olduğunu keşfetti. Ancak ailesi fakirdi ve kendini desteklemek için çeşitli işlerde çalışmaya zorlandı. Bir genç olarak haftada 40 dolar için hademe olarak çalıştı. Ayrıca yoğun iş tempolu bir şirkette yıllarca yerinde sayarak çalıştı.

17 yaşında hayallerini sürdürmek için evden ayrıldı. Annesinin alkol ve uyuşturucu bağımlılığı vardı ve genellikle geçimsiz biriydi. Sonunda onu bir bıçakla tehdit edip evden kovdu. Bu deneyim Antony Robbins’in dünya görüşünü derinden etkilemiştir. Yoksulluk insanlara herşeyi yaptırabilir. Bundan bir an önce kurtulmak gerekir. Fakat bunun için bir şeyler satmak veya insanları etkilemek gerekiyordu. Ortam Amerika ve para kazanmak için her şey müsait!!!

Evden ayrıldıktan sonra Robbins bir aile arkadaşıyla tanıştı. İkisi iş ortağı oldu. Jim Rohn seminerleri satıyorlardı.1980’lerin başında Tony kendi seminerlerini başlattı. İnsanlara kişisel gelişim, para kazanma gibi alanlarda seminerler veriyordu. Videolarını izlerseniz baştan sona hep konuşuyor ve heyecanı hiç eksik olmuyor.

Kendisine NLP sinir dili programlama konusunda aldığı kurs sayesinde bu işin uzmanı etiketini yapıştırmayı bir şekilde başardı. Gerçekte NLP sinir dili programlama öğretisini ortaya atan Brindler ve arkadaşı akademik kariyerleri olan adamlardı ama onlar asla bu alanda seminerler verip milyonlar kazanmadılar. Zaten böyle bir amaçları da yoktu. Ancak Antony Robbins bu işin ticaretini çok iyi kavrayan bir girişimci ruha sahipti. Amerika’da para kazanmak çok kolaydır, halk her yeniliğe her bilgiye açıktır ve para ödemeye hazırdır. Robbins bunu biliyordu. İçi dolu veya boş; hararetli konuşmalar yaptıkça para kazandı, zengin oldukça daha hararetli konuşmalar yaptı. Para parayı çekti ve şimdi yüz milyonlarca doları var.

Antony Robbins Kitapları

 • Dev adımlar
 • İçindeki devi uyandır
 • Bir dosttan pusulalar
 • Sınırsız güç

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın