Ticaret Haritası

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üretim Sektörleri
  4. »
  5. İdrar Covid Köpük Testi

İdrar Covid Köpük Testi

admin admin -
48 0

Covid-19 tespiti için kullanılan ve en hızlı çözüm iddiasıyla gündeme giren Kovid – Covid 19 idrar köpük testinden bahsedeceğiz.

İdrar Kovid Köpük Testi

Bilindiği gibi covid hastalığının olup olmadığını tespit etmek için kullanılan, antijen, antikor, pcr testi gibi bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu testlerle ilgili doğruluk tartışmaları bir tarafa, özellikle uygulama zorlukları çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. PCR başta olmak üzere test sonuçlarının uzun sürede çıkması da bilinmezlikleri artırmaktadır. Yapılan testin sonucunun ertesi gün çıktığı düşünüldüğünde bu arada negatif olan kişinin hastalığa yakalanmış olma riski göz ardı edilemez. Ayrıca burada bahsedilen test sonuçlarının da doğruluk oranlarının PCR’da %40 olduğu göz önüne alındığında, yazı tura atıldığında hastanın pozitif olup olmadığını daha yüksek ihtimalle bilmek mümkündür. Asidik ortamdan (kola ve ya kiviyle yapılan sürüntü testleri gibi) alınan sürüntülerin de her zaman pozitif sonuç verdiği bilinmektedir.

Mevcut testlerle ilgili bu tartışmaların sürdüğü bir dönemde, Türk bilim adamları tarafından geliştirilen idrar’dan Kovid köpük test yöntemi hem uygulama şekli hem de sonuç başarısı açısından dikkat çekiyor.

Sadece birkaç dakika içinde sonuç alınabilen bu testin başarı oranın %90 üzerinde olmasının yanı sıra vücuttaki virüs yoğunluğunu da göstermesi pozitif vakaların süreci takip etmesini sağlamaktadır.

TTT world medikal ve sağlık ürünleri üretim tesislerinde üretimi yapılan idrar kovid köpük testi ürünlerinin özellikle ihracat kaleminde önemli katkısının olması beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın