Ticaret Haritası

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AR-GE ve TASARIM Merkezleri Covid19 Normalleşme

AR-GE ve TASARIM Merkezleri Covid19 Normalleşme

admin admin -
42 0
ar-ge tasarım merkezi

AR-GE ve TASARIM Merkezleri için uzaktan çalışma için verilen esneklik süresi sonunda Covid19 normalleşme süreci başlatılmıştır.

Bilindiği üzere, Covid-19 salgın riski nedeniyle, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde yürütülen faaliyetlerin uzaktan çalışmayla yürütülebilmesine, bu kapsamda çalışan personelin ilgili Bakanlığa bildirilmesi kaydıyla müsaade edilmişti.

Böylece merkezlerin, 5746 sayılı Kanun kapsamındaki indirim, istisna, destek ve teşviklerden yararlanmaya devam etmelerine 27 Mayıs 2020 tarihine kadar imkan tanındı.

Konuyla ilgili açıklamada

a) 27 Mayıs 2020 olarak belirlenen tarihin 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmasına,

b) 01 Haziran – 30 Haziran tarihleri arasında ise,

İlgili merkezlerde bildirime tabi personel sayısının 5746 sayılı Kanun kapsamında istihdam edilen personel sayısının 50’sini geçmemek veya  bildirime tabi personele isabet eden toplam çalışma süresinin, ilgili kanun kapsamında istihdam edilen toplam personel sayısına isabet edecek toplam çalışma süresinin yüzde 50’sini aşmamak şartıyla uzaktan çalışmaya müsade edilmesine karar verilmiştir. Muafiyet, destek ve teşviklerden yararlanılabilmesi için Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri dışında çalışan personele ve merkez dışında geçirilen sürelere ilişkin bildirimlerinin yapılmasına devam edilecektir.

Önemli Not: 5746 Sayılı Araştırma Ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ve Yönetmelikte yer alan tam zaman eşdeğer personel asgari istihdam şartı ve diğer yükümlülükler aynen geçerlidir.

hususları belirtilmiştir. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Tüm haberlerimiz için tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın